Loading...

Evim; Sanatla Yaşam Stili

Evim; Sanatla Yaşam Stili
Hakan Helvacıoğlu Design Co.

Kişilikli Dokunuşların Sanatla Birleştiği, Bir Tasarımcı Evi

Tepebaşı'ndan sokağa girdiğinizde sizi karşılayan,  geniş cepheli,  çift kanat kapılı girişi ,çini karolu zemini  ve zor rastlanacak  geniş sahanlığı ile  geçmişe davet eden bir yuvaya girdiğinizi hemen hissediyorsunuz.


Aynalıçeşme caddesi;  daha önce keşfedemediğim belki de ürktüğüm ama tanıdıkça sevdiğim ve Kuzguncuk sıcaklığını hatırlatan mahalle duygusu ve yaşamını kaybetmemiş Beyoğlu'ndaki tek sokak


Tamamen soyulan tüm altyapısı yenilenen dairede bazı özel duvarların, işin uzmanı bir ekiple orijinal tuğlalarını çıkardık . Bu özenli çalışmada sırlarını ve tonlamalarını da aynen koruduk. Zeminler de aynı mantıkla masif meşe ahşapla yenilendi.  Islak hacimlere de nefti gri el yapımı  havasında altıgen formda kale seramikten bir ürün kullandım, calacatta mermer ile bütünleştirerek.  Tüm ev yeşile bakan bir gri ile boyanıp eşit fon elde edildi.


Yüksek tavanın avantajını kullanarak,  mekanlar ya sallanan aydınlatmalar ya da obje karakterindeki aplikler ile aydınlatıldı. Özellikle salonda ayaklı ve gizli aydınlatmalar, dramatik bir ışığın hem ortamı hem eserleri ortaya çıkarmasını sağladı.  Evin medya ve yatak odası bölümünde yer alan iki niş de kütüphane ve sergileme için, gizli aydınlatılarak vurgulandı.