Loading...

Mandarin Oriental Bodrum'da Mavi Dokunuşlar

Mandarin Oriental Bodrum'da Mavi Dokunuşlar
Hakan Helvacıoğlu Design Co.

60's LOOK...

İç Mimar Hakan Helvacıoğlu’nun imzasıyla yorumlanmış Bodrum Mandarin Oriental Residences’taki daire, mavi ve karamel birlikteliğiyle 60'ların erkeksi sert hatlarını buluşturmanın özel keyfini yaşıyor.

Helvacıoğlu bu kez sahibi bekar bir erkek olan rezidansı tasarımlarken, kendi gibi sanatsever olan ev sahibinin maviye ve ışıltıya olan tutkusunu da yansıtmak istemiş. Deniz manzaralı salon, mutfak, üç oda, geniş teras ve balkonlardan oluşan ev, yaklaşık 300m2.

Sıcak yaz günlerinde içeride çok oturulmasa da terası ile bütünleşen salon, turkuaz-mavi ve karamel tonları ile Cennet Koyu ile iç içe bir atmosfere sahip. Mimarinin dayattığı meşe ve kahve tonlarını en iyi atmosferde kullanarak yok edebileceğini bilen Helvacıoğlu, salon olmak üzere parlak ve çarpıcı renklerle yazın enerjisini eve katmış. Salonda televizyonun yer aldığı  duvarı,  zemindeki meşe parke ve kapılardan da referans alınarak 60'ların lambri esprisi ile birleştiren iç mimar, “Açık  plana sahip salondan özel tasarım bronz bir seperasyon ile biraz mahremiyet sağlanırken, yemek bölümünün de biraz kamufle olması sağlandı.

Döneme de uyan meşe duvar kaplaması yorumlanarak, çıta oyunları ve oniks ilavesiyle hem televizyon, hem de aksesuarlar için muhteşem bir fon oluşturdu. Yemek masasına denk gelen bölüm ise galeri duruşuyla fark atıyor. Pencereye yakın bölüm ise ahşap heykelsi formlarla yine sanatsal katkıyı tamamlıyor.