Loading...

Park Residence'da Bekar Yaşam

Park Residence'da Bekar Yaşam
Hakan Helvacıoğlu Design Co.

Park Residence 1+1 Örnek Daire.

Orjinal plan olarak yine 1+1 olan daire bir konuk wc ve yatak odası içersinde ayrı bir banyoya sahip,   bunun yanında dolap yeri az olan , tamamen açık bir mutfağın karşıladığı  "stüdyo yaşam" formatındaydı.  Bekar bir erkeğin veya genç bir çiftin yaşaması için yeterli konforu yoktu. Oysa kullanım alanı 86 m2 ile örneklerine göre büyük sayılırdı..Bu yüzden konuk  wc çift girişli bir banyo gibi planlanıp hem antreden girilen bir konuk wc hm de yatak odasından geçilen bir ebeveyn banyoya dönüştürüldü. Ayrıca eski banyodan artan alana dolap odası planlandı. Hem dolap odası hem de banyonun iki kapısı sürgü kapı yapılarak alan kazanıldı.

Daireye girdiğimizde evin genel yüksekliğine göre daha düşük olan tavanı vurgulamak ve bir handikapı artıya çevirmek amacıyla çarpıcı bir doku ile tavanı keskinleştirmek istedim. Bu  gazete küpürleri, grafitti, artwork veya herhangi bir etki olabilirdi. Ama My Wallpaper dan seçilen gazete baskılı bu duvar kağıdı istediğim etkiyi yarattı.

Evin yerleşiminde çok sayıda oturum alanı yaratmak için salon yeniden yerleştirildi.  Yani bir oturma alanı bir de yemek -çalışma alanı düzenlendi. Tüm mobilyalar minimum ölçüde seçildi ki daha fazla insan oturabilsin.  Stool 'ları seviyorum, hem sehpa hem obje hem gerektiğinde oturum amaçlı da kullanılabiliyor. 


https://parkresidencescadde.com/