Loading...

Unutulmaz Stillerin Harmonisi

Unutulmaz Stillerin Harmonisi
Hakan Helvacıoğlu Design Co.

İstinye Sırtlarında, Zamansız Stillerin Dansı

İstinye ‘de, Marina’ya bakan  yamaçtaki özel bir sitede yer alan ve iki çatı  dubleksin  birleştirilmesiyle oluşmuş bu geniş, 380 m2 lik dairedeyiz.


Satın alındığında tamamen boş alan olan daireler birleştirilip, ailenin tüm kişisel ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir plan yaratılmış..  Alt katta üç bölümden oluşan bir salon, antre, konuk wc, mutfak ve yemek alanı, personel dairesi  ve üst katta günlük yaşam odası, kichenette,  Genç odası, genç kız odası ve ebeveyn  süiti yer alıyor. Alt kat salon ve mutfağın balkonları  varken üst katta her odadan çıkılan kendilerine özel teras alanları var.


Daha önce de Erenköy’deki evlerinde birlikte çalıştıkları iç mimarları H.H. ile çok sevdikleri,  farklı kültürlerin ve stillerin birlikteliğinden oluşan atmosferi  yeni evlerine de taşımak ve ilavelerle başka bir rüya yaratmak istemiş ev sahipleri.


Dört kişilik, sanat ve farklı  kültürleri seven bu ailenin en büyük merakı dönem dönem  Paris, Londra, Parma gibi şehirlerde Clignancourt gibi merkezlerden antika ve vintage mobilya ve objeleri toplamak.


Evde kullanılan  özel tablo koleksiyonu,  ABD’de yaşayan sanatçı Yakup Cem’e ait.. Evin Orient temasının tetikçisi de bu tablolar….. Art Deco, 40’lar ve klasik Fransız stilinin mutlu uyumu her noktada algılanıyor. Egzotik ve sıcak malzemelerin dansı, ışıltılı metallerin yansımasında hayat buluyor, devleşiyor….. Evde öyle parçalar var ki, kendi içindeki uyumuyla çerçeve içindeki tablo misali o evden başka eve taşınsa da asla etkisini yitirmiyor, asla sıkıcı olmuyor… Uyumun kesin, doğru formülü bu.