Loading...

Tasarımcı Hakan Helvacıoğlu x Nippon Paint İş Birliği

Hakan Helvacıoğlu
10 Ekim 2022
1020

Trend Beyond Colours Projesini birlikte hayata geçirdiğimiz Tasarımcı Hakan Helvacıoğlu, Nippon Paint’in yeni renk paletini sizler için anlatıyor.


Hakan Helvacıoğlu Design Co. Kurucusu Hakan Helvacıoğlu: 

“Sen renksin, YANSIT kendini”

   Hayata tutkuyla dokunacak renk ve dokularla kendini şımartmaya davet eden YANSIT, Hakan Helvacıoğlu’nun yorumuyla her bireyin benzersizliğini vurgulayan bir renk paletine dönüştü.“Görünümümüzle, kişiliğimizle, özgün seçim ve tercihlerimizle farklıyız. İkizlerin bile yüzde 100 benzemediği bir DNA’mız, bir zekamız , bir ruhumuz var. Farklılıklarımız  ‘ben’ olabilmemizi sağlıyor. Her birimiz, dünyanın ‘parmak izi’yiz.

   “Görünümümüzle, kişiliğimizle, özgün seçim ve tercihlerimizle farklıyız. İkizlerin bile yüzde 100 benzemediği bir DNA’mız, bir zekamız , bir ruhumuz var. Farklılıklarımız ‘ben’ olabilmemizi sağlıyor. Her birimiz, dünyanın ‘parmak izi’yiz.

   Bu projenin insanların iyiliğine yardımcı olduğunu düşünüyorum. Beni bir tasarımcı ve renk uzmanı olarak bir boya markası ile ve özellikle Nippon Paint ile iş birliğine götüren nokta, bu oldu. Onların kapasitesi ve hayali benimkine yakındı. O hayalleri teşvik etmek ve projenin başlangıcından itibaren hayallerimizin örtüşmesi ve bunu da yalnız değil – çok sevdiğim meslektaşlarımla, arkadaşlarımla beraber yapmak beni çok heyecanlandırdı. İşi kombine edebilmek, işi çeşitlendirebilmek, çarpanlarıyla daha çoğaltabilmek açısından arkadaşlarımın da katılması ve bu konuda markanın bana güvenmesi çok başarılı bir sonuç doğurdu.”

 

   Nippon Paint, 2015’ten beri globalde hayata geçirilen Trend Beyond Colours projesini bu yıl ilk kez Türkiye’de duyurdu. Tüm dünyayı etkileyen küresel sorunlar karşısında geleceğe yepyeni bir iyimserlikle bakma ve taptaze bir başlangıç yapma umudunu yansıtan renk trendlerini Türkiye’nin önde gelen iç mimar ve tasarımcıları yorumladı. 140 yıllık tecrübesi ve renkten daha ötesini sunan çözümleriyle Asya’nın lider boya markası Nippon Paint, Trend Beyond Colours 2022-23 projesinin incelik ve özenle oluşturulmuş renklerini, dekorasyon dünyasına sundu.

   Nippon Paint’in renk trendleri ve araştırmaları alanında 20 yıllık bir deneyime sahip, dünyadaki önemli otoritelerden Colour Hive ile birlikte oluşturduğu Trend Beyond Colours 2022-23 projesi ile, renkler, konseptler ve hikayeler aracılığıyla renk trendlerine yön vermek amaçlanıyor. Proje kapsamında Türkiye’nin önde gelen iç mimar ve tasarımcıları, geniş Nippon Paint renk kaynaklarını, Trend Beyond Colours renkleriyle harmanlayarak kendi renk paletlerini oluşturdular ve tasarımlar hazırladılar.

   Nippon Paint-Betek Boya Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Arzu Uludağ,  geçtiğimiz yıllarda dünyaya bambaşka bir gözle bakmamıza sebep olan küresel olayların, davranışlarımızda da büyük değişiklikler yarattığını belirterek sunuma başladı.

   “Yeniden Başla; önümüze çıkacak durumlara bizleri hazırlayan, biraz soluklanıp en baştan başlamamız için teşvik eden kolektif bir hareketi temsil ediyor. Farklı sektörleri ve toplulukları geçmişin zincirlerinden kurtarıp, dünyaya yepyeni bir pencereden bakmaları için cesaretlendiriyor”

   Renklerin, dünyanın dört bir yanında farklı kültürlere ve yaşam biçimlerine sahip insanları bir araya getirebilecek evrensel bir dil olduğunu hatırlatan Uludağ, şöyle devam etti: “Trend Beyond Colours’da renklerin diliyle YENİDEN BAŞLAmak için ipuçları verdik ve motive edici öneriler sunduk. İyileştiren Doğa CANLAN, Bütünsel Sağlık YENİLEN, Daima Birlikte BAĞLAN, Değerli Anlar YANSIT renk paletlerine ilham verdi ve Türkiye’nin önde gelen iç mimar ve tasarımcıları projeye büyük bir coşkuyla katılıp hayallerini hayallerimizle birleştirdiler.”

   Nippon Paint’in umut ve motivasyon odaklı Trend Beyond Colours projesi için, Sami Savatlı doğanın iyileştiriciliğinden ve sonsuz enerjisinden ilham alan CANLAN; Yeşim Kozanlı doğanın yumuşak renklerini kullanarak huzuru getiren YENİLEN; Esra Kazmirci tekrar bir araya gelmenin ve beraberliğin neşesini kutlayan BAĞLAN; Hakan Helvacıoğlu ise özümüzü ve kişisel farklılıklarımızı paylaştığımız değerli anlara vurgu yapan YANSIT renk paletleriyle trendleri yeniden yorumladı. Tasarımcılar, renk paletlerini oluştururken Nippon Paint yelpaze kartela, NCS kartela ve özel efektli ürün kartelalarının da dahil olduğu tüm Nippon Paint renk kaynaklarına erişebildiler.